Program

Dzień pierwszy (7 grudnia 2016r.)

-> Zobacz dzień drugi (8 grzdnia 2016 r.) ->

Pobierz Pełny Program w PDF - KONFERENCJA CEEC 2016.PDF

  • 09.00 – 10.00
    Rejestracja uczestników, kawa o poranku
  • 10.00 – 10.10
    Otwarcie konferencji

    Otwarcie konferencji przez Mieczysława  Groszka- Wiceprezesa Związku Banków Polskich, dr hab. Jerzego Boehlke - Dziekana Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,  Adriana Kurowskiego - Dyrektora Visa Europe w Polsce oraz  Wiesława Paluszyńskiego - Wiceprezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

  • 10.10 – 11.30
    Sesja otwarcia : „Klient w centrum uwagi”

    Wystąpienia i prezentacje, panel dyskusyjny:

    Usługi płatnicze - klient w centrum uwagi banków” – dr hab.Michał Polasik, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w

    “Konwergencja fizycznego i cyfrowego świata przyszłością bankowości” – Paweł Wiącek, SAP Hybris

    „Bez zrozumienia potrzeb konsumenta ani rusz. Co może przekonać klienta do korzystania z nowych form płatności bezgotówkowych? - Małgorzata Szczepanek, Konrad Siwiński, Kantar  TNS

    „FinTech What we think you need to know - Jean-Noel Georges, Frost & Sullivan

    moderator: Sławomir Cieśliński

  • 11.30 – 12.00
    Przerwa
  • 12.00 – 13.30
    Sesje specjalistyczne
    Wybierz interesującą Cię salę
    • Sala "Irys"
    • Sala "Róża"
    • Sala "Lilia"
    • Sala "Frezja"
    • Sesja specjalistyczna: „Klient w centrum uwagi”,  cz.I

      moderator: Sławomir Cieśliński

      „Moralność finansowa Polaków. Potrzeba edukacji” - dr Krzysztof Grabowski, Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych

      „Technologia, transformacja, przyszłość płatności” - Tomasz Wejcman, Verifone

      „Na strunach emocji - trendy i rzeczywistość Customer Experience w branży finansowej w CEE” - Bartosz Wrzosek, Develor Polska

    • Sesja specjalistyczna: „Płatności mobilne” cz.I

      moderator: dr inż. Jerzy Świtek

      „Tablets and smartphones, the emerging payment terminals?” - Eric de Putter, Payment Redesign

      „Outsourcing – playground for professionals” - Peter Smid, Roman Dzavoronok, Danube Pay

      „Visa Digital Solutions” - Maciej Maciejewski, Visa

    • Sesja specjalistyczna: „Program Paperless/Cashless w Polsce”, cz.I

      moderator: Jerzy Cichowicz

      „Zwiększenie obrotu bezgotówkowego - od PROB do Paperless/Cashless Poland” - Adam Tochmański, Narodowy Bank Polski

      „Pilotaż akceptacji bezgotówkowych instrumentów płatniczych w jednostkach samorządu terytorialnego” – Marianna Sidoroff, Ministerstwo Rozwoju

       

    • Sesja specjalistyczna: „Rozwiązania samoobsługowe dla potrzeb rynku kartowego”

      moderator: Marek Firkowicz

      „Bankomaty w Polsce - podsumowanie minionego roku” - Marek Firkowicz

      „Rynek Wpłatomatów w Polsce i na świecie. Perspektywy rozwoju. Możliwości powstania krajowego systemu” - Krzysztof Trojak, BSS Poland

      Dyskusja z udziałem w/w prelegentów oraz zaproszonych gości.

  • 13.30 – 14.30
    Obiad
  • 14:30 – 16:00
    Sesje specjalistyczne
    Wybierz interesującą Cię salę
    • Sala "Irys"
    • Sala "Róża"
    • Sala "Lilia"
    • Sala "Frezja"
    • Sesja specjalistyczna: „Klient w centrum uwagi”,  cz.II

      "Jak technologie mobilne zmieniają tradycyjne sektory usług – Matusz Litewski, Uber Polska

      „Segmentacja w instytucjach finansowych – czy tylko dochód i wiek mają znaczenie ?” - Wojciech Frabiński, Eurobank

      „Czego oczekują Akceptanci ? Potrzeby Merchantów a oferta instytucji płatniczych” - Anna Maj, Creativelink

      Dyskusja o „user experience” z udziałem w/w prelegentów oraz zaproszonych gości.

    • Sesja specjalistyczna: „Płatności mobilne”, cz.II

      „Świat mobilnych aplikacji finansowych” - Albert Hupa, IRCenter

      „Multifunkcyjne portfele cyfrowe - case UBS, Raiffeisen, BGŻ BNP i innych banków współpracujących z uPaid” - Krzysztof Drzyzga, uPaid

      Dyskusja z udziałem w/w prelegentów oraz zaproszonych gości.

    • Sesja specjalistyczna: Program Paperless/Cashless w Polsce”, cz.II

      „Rola instytucji niekomercyjnych w rozwoju polskiego rynku płatności bezgotówkowych” - Robert Łaniewski, Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego

      New Generation Fiscal ECR POS System Implementation in Turkey - Onur Alver, Verisoft Group

       

      Dyskusja z udziałem w/w prelegentów oraz zaproszonych gości.

    • Sesja specjalistyczna: Nowe zagrożenia bezpieczeństwa transakcji”

      moderator: Lech Piesik

      "Mobile, FinTech i RetailTech zmniejszają ryzyko transakcji" - Cezary Kosiński, Swan Payments

      „Europejskie ramy certyfikacji bezpieczeństwa produktów teleinformatycznych” – dr inż. Elżbieta Andrukiewicz, ekspert Komitetu Technicznego nr 182 przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym

      Dyskusja z udziałem w/w prelegentów oraz zaproszonych gości.

  • 16:00 – 16:15
    Przerwa
  • 16:15 – 17:15
    Sesje specjalistyczne
    Wybierz interesującą Cię salę
    • Sala "Irys"
    • Sala "Róża"
    • Sala "Lilia"
    • Sala "Frezja"
    • Przygotowania do Polskiej Kartowej Gali

    • Sesja specjalistyczna: Płatności mobilne”, cz.III

      „Certification in Mobile payment sector including OEM-Pay, HCE & BLE technology” - Nigel Reavley, Jean-Philippe Wolyniec, FIME

      „Mobilne usługi i płatności - równy dostęp i wygoda konsumenta” - Katarzyna Urbańska, Mateusz Walewski, PwC Polska

      Dyskusja z udziałem zaproszonych gości.

    • Sesja specjalistyczna „FinTech – partner czy przeciwnik?”

      moderator: Lech Piesik

      Dyskusja z udziałemzaproszonych gości: Anna Maj - Creativlink, Cezary Kosiński – Swan Payments

    • Sesja specjalistyczna: Social-media a nowy kontekst funkcjonowania systemów płatności

      moderator: Eugeniusz Śmiłowski

      „Drogi Facebooku, znów problem z płatnością!”. Skomplikowane i proste, czyli obsługa klienta finansowego w mediach społecznościowych” – Magdalena Tokaj, Instytut Monitorowania Mediów

      Dyskusja z udziałem w/w prelegentów.

  • 17:15 – 17:30
    Przerwa
  • 17:30 – 18:30
    Sesje specjalistyczne
    Wybierz interesującą Cię salę
    • Sala "Irys"
    • Sala "Róża"
    • Sala "Lilia"
    • Sala "Frezja"
    • Przygotowania do Polskiej Kartowej Gali

    • Sesja specjalistyczna: Płatności mobilne”, cz.IV

      „Czy 'wearables' mogą stać się popularne na rynku płatności mobilnych i innych usług dodanych?” – Krzysztof Fidura, Cardtek

      Dyskusja z udziałem w/w prelegentów oraz zaproszonych gości.

    • Sesja specjalistyczna: „Polska karta płatnicza”

      moderator: Cezary Kosiński

      “TROY: Turkish EMV Credit and Debit Card Scheme” - Onur Alver, Verisoft Group

      Dyskusja z udziałem w/w prelegentów.

    • Sesja specjalistyczna: "Budowa i zabezpieczenia dokumentów identyfikacyjnych na przykładzie polskiego dowodu osobistego”

      Prezentacja i warsztat - Lesław Głowacki, PWPW SA

  • 19.00 – 22.00
    Polska Kartowa Gala

    (w jej trakcie nastąpi wręczenie nagród w konkursach na Najlepsze karty w Polsce w 2016 r.) Sala „Irys” w Novotel Warszawa Centrum.

Dzień drugi (8 grudnia 2016r.)

 

  • 09.00 – 10.00
    Rejestracja uczestników, kawa o poranku
  • 10.00 – 11.30
    Sesje specjalistyczne
    Wybierz interesującą Cię salę
    • Sala "Irys"
    • Sala "Róża"
    • Sala "Lilia"
    • Sala "Frezja"
    • Sesja plenarna: „Rozwój e-Commerce a nowoczesne metody płatności w obrocie wewnątrzkrajowym i transgranicznym”

      Partner sesji: Izba Gospodarki Elektronicznej

      moderator: Sławomir Cieśliński

      „Frictionless commerce and frictionless payments – wyniki badania dot. przyszłości płatności” – Maciej Gawinecki, A.T. Kearney

      „Rozwiązania Visa dla handlu internetowego” – Małgorzata Ciszecka, Visa

      „Niewykorzystany potencjał polskiego eCommerce” – dr hab .Katarzyna Śledziewska, DeLab UW

      „Dyskryminacja z przyczyn związanych ze sposobem płatności w projekcie rozporządzenia o geoblokowaniu” – Witold Chomiczewski, Lubasz i Wspólnicy

      Dyskusja z udziałem w/w prelegentów.

    • Sesja specjalistyczna: „Polskie i europejskie regulacje prawne a rozwój nowoczesnych metod płatności”, cz.I

      moderator dyskusji: dr Krzysztof Korus, dLK Korus Okoń Radcowie Prawni

      „Outsourcing bankowy technologii informatycznych (IT) - najnowsze regulacje i stanowiska organów nadzoru” - dr Jan Byrski, Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

      „PSD2/AMLD4+blockchain+sandbox = Router WiFi/Kamera IP ma IBAN bez KYC. Co może jeszcze przynieść wyścig regulacji i technologii” - dr Krzysztof Korus, dLK Korus Okoń Radcowie Prawni

      "Płatności mobilne w poczet rachunku telefonicznego - zagadnienia prawne – Anna Klein-Kaska

      Dyskusja z udziałem w/w prelegentów.

    • Sesja specjalistyczna: „Regulacja eIDAS: szansa na uporządkowanie problemów e-tożsamości i e-podpisu w Europie i w Polsce”, cz.I

      Partner sesji: Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

      moderator: Wiesław Paluszyński, Wiceprezes PIIT

      „eTożsamość z wykorzystaniem urządzeń mobilnych ” - Michał Olczak, Obserwatorium.biz

      „Realizacja transakcji elektronicznych w oparciu o bankową e-tożsamość” - Michał Tabor, Trusted Information Consulting

      „Nowe narzędzie - pieczęć elektroniczna” - prof.dr Dariusz Szostek, Szostek, Bar i Partnerzy

      Dyskusja z udziałem w/w prelegentów.

    • Sesja specjalistyczna: „Chmura i inne nowoczesne rozwiązania IT dla rynku finansowego”

      moderator: Lech Piesik

      „Migration – you can, we deliver” - Jan Hergott, Danube Pay

      „Przyszłość infrastruktury dla środowiska płatniczego” - Anna Konieczny, Visiona

      Dyskusja z udziałem w/w prelegentów oraz zaproszonych gości.

  • 11.30 – 12.00
    Przerwa
  • 12.00 – 13.30
    Sesje specjalistyczne
    Wybierz interesującą Cię salę
    • Sala "Irys"
    • Sala "Róża"
    • Sala "Lilia"
    • Sala "Frezja"
    • Sesja specjalistyczna: „Cyfrowe pieniądze cyfrowego świata?”, cz. I

      Partener sesji: Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

      moderator: dr hab. Michał Polasik, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

      Wprowadzenie do tematu bitcoin (film) – Daniel Haczyk, Cyfrowa ekonomia.pl

      „Blockchain dobry na wszystko? - jakie problemy petenta może rozwiązać technologia rozproszonych rejestrów?” - prof. dr Krzysztof Piech, Uczelnia Łazarskiegoiw Warszawie

      "Co w prawie bitcoinowym piszczy?" - dr hab.adw.Konrad Zacharzewski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, www.zacharzewski.pl

      Dyskusja z udziałem w/w prelegentów.

    • Sesja specjalistyczna: „Polskie i europejskie regulacje prawne a  rozwój nowoczesnych metod płatności”, cz.II

      „Europejska rewolucja w ochronie danych osobowych nie ominie systemów kartowych - wielkie odliczanie trwa” - Marta Kwiatkowska-Cylke, Lubasz i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych

      „Czy Regulacyjne Standardy Techniczne EBA wprowadza dodatkowe do PSD2 wymogi?” - dr Michał Grabowski, Kancelaria Michał Grabowski

      Dyskusja z udziałem w/w prelegentów.
    • Sesja specjalistyczna:  „Regulacja eIDAS: szansa na uporządkowanie problemów e-tożsamości i e-podpisu w Europie i w Polsce”, cz.II

      Wprowadzenie usług publicznych dzięki integracji systemów administracji publicznej z systemami rynku finansowego - konsekwencje dla rynku elektronicznych usług medycznych na przykładzie eZLA”Dariusz Śpiewak, Forcesystems

      „Normalizacja nowoczesnych technologii i systemów kartowych” - Grzegorz Koprowski, Polski Komitet Normalizacyjny

      Dyskusja z udziałem w/w prelegentów.

    • Sesja specjalistyczna: „Technologie Smart City”

      moderator: dr Tomasz Kulisiewicz, Ośrodek Studiów nad Cyfrowym Państwem

      „Rozwój lokalnych systemów płatniczych - case study na podstawie doświadczeń z rynku ukraińskiego” - Grzegorz Kasperek, Plastic Card Polska

      „Inteligentna współpraca w inteligentnym mieście” - dr Tomasz Kulisiewicz, Ośrodek Studiów nad Cyfrowym Państwem

      „Przyszłość systemu poboru opłat w transporcie publicznym” - Piotr Krukowski, Stowarzyszenie ITS Polska

      „Człowiek a nowoczesne rozwiązania ICT - elementy kształtujące proces komunikacji i angażowania społeczeństwa inteligentnych miast” - Konrad Bizior, Orange Polska

      Dyskusja z udziałem w/w prelegentów.

  • 13.30 – 14.30
    Obiad
  • 14:30 – 16.00
    Sesje specjalistyczne
    Wybierz interesującą Cię salę
    • Sala "Irys"
    • Sala "Róża"
    • Sala "Lilia"
    • Sala "Frezja"
    • Sesja specjalistyczna: „Cyfrowe pieniądze cyfrowego świata?”, cz. II

      Przyszłość pieniądza w kontekście technologii blockchain– Tomasz Kibil, Mariusz Zarzycki, Ernst & Young

      „Święty Graal arbitrażu regulacyjnego – wyzwania dla konkurencyjności walut fiducjarnych i rezydencji podatkowych” – Lech Wilczyński, InPay

      Dyskusja z udziałem w/w prelegentów oraz gościa - Mariusz Sperczyński, Bitmarket.

    • Sesja specjalistyczna: „Klient w centrum uwagi – ale na końcu dnia liczy się wynik finansowy”

      moderator: Sławomir Cieśliński

      Dyskusja z udziałem zaproszonych gości - prof. dr hab. Stanisław Kasiewicz, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Wiesław Zółtkowski - ekspert bankowy.

    • Sesja specjalistyczna: „Edukacja finansowa”

      Dyskusja z udziałem zaproszonych gości: Renata Pawlicka - Narodowy Bank Polski, Cezary Kosiński - Swan Payments.

    • Sesja specjalistyczna: „Karty przedpłacone, miejskie, regionalne, sportowe i lojalnościowe”

      moderator: Jerzy Cichowicz

      „Karta Kibica” – Władysław Puchalski, PZPN, Marcin Kobus, Alior Bank

      Dyskusja z udziałem w/w prelegentów.

  • 16:00
    Zakończenie konferencji CEEC 2016
  • Uwagi: Konferencja będzie na bieżąco tłumaczona na języki polski i angielski. Organizator dołoży wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian.